Zgodnie z decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wniosek Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie został zakwalifikowany do finansowania w ramach przedsięwzięcia Inkubator Innowacyjności 2.0.
Wartość projektu – 1.250.000,00 PLN
Poziom dofinansowania ze środków publicznych – 88%
Środki finansowe na realizację zadań w ramach przedsięwzięcia będą przyznawane ze środków finansowych na naukę w ramach projektu systemowego Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach,
realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 4.4.
Projekt realizowany jest w konsorcjum:
- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – LIDER
- OncoTransfer Sp. z o.o. – PARTNER
Cel projektu
Celem projektu jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Realizacja programu powinna przyczynić się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.
Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów (utworzonych do dnia 31 grudnia 2017 r.) prowadzących aktywną działalność w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych, w inicjowaniu współpracy środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym oraz w realizowaniu zadań, które doprowadzą do zastosowania wyników tych badań i prac na gruncie konkretnych rozwiązań rynkowych, w szczególności podmiotów działających na rzecz nauki.
Planowane zadania
Zadanie 1. Inicjowanie oraz wzmacnianie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym, w tym poszukiwania podmiotów zainteresowanych wdrożeniem wyników badań naukowych i prac rozwojowych, przez promocję oferty technologicznej oraz udział w wystawach i targach typu science to business.
Zadanie 2. Przygotowanie projektów komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych, zawierających w szczególności analizy potencjału rynkowego wynalazków oraz analizy ich gotowości wdrożeniowej, a także wyceny praw własności przemysłowej.
Zadanie 3. Zarządzanie portfelem technologii obejmujące w szczególności:
- monitorowanie i analizy wyników badań naukowych lub prac rozwojowych pod względem ich użyteczności praktycznej,
- analizę potrzeb rynku służącej wyborowi tematów badań naukowych lub prac rozwojowych oraz badanie stanu techniki przed rozpoczęciem badań lub prac,
- prowadzenie bazy danych o realizowanych projektach badawczych, osiągniętych rezultatach i możliwości ich zastosowania w praktyce,
- analizę możliwości uzyskania ochrony patentowej oraz możliwości komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych przed ich opublikowaniem.
Zadanie 4. Prowadzenie prac przedwdrożeniowych, w tym dodatkowych testów laboratoryjnych lub dostosowania wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy.
Zadanie 5. Działalność Brokerów Innowacji pełniących rolę pośredników reprezentujących określone obszary wiedzy, odpowiedzialnych za nawiązywanie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.